We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo 1915201 insert notice board Blue Aluminium
SKU
1915201
£82.56
£68.80
In stock
0 available
SKU: 1915201
EAN: 5028252608732
Nobo Essence Felt Notice Board 600x450mm, 1.08kg, blueNobo Essence Felt Notice Board 600x450mm, 1.08kg, blue
- Felt notice board surface to pin and display notices
- Size: 600x450mm
- Bordered by an anodised aluminum trim
- Fixed with a through corner wall mounting
Category: Felt
| SKU | 1915201 |
|---|---|
| EAN | 5028252608732 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Felt notice board with an anodised aluminum trim and fixed by a through corner wall mounting. Excellent felt notice board surface to pin and display your notices. Size: 600x450mm.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Frame colour | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 595 mm |
| Height | 438 mm |
| Depth | 14 mm |
| Weight | 1.08 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Frame colour | Aluminium |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Nobo 1915201 insert notice board Blue...
£82.56
£68.80
|
Bi-Office BI-OFFICE NOTICEBRD 1200X900...
£113.90
£94.92
|
New
Bi-Office FB0443186 whiteboard 600 x 4...
£70.45
£58.71
|
Hot Product
Q-CONNECT Q-CONNECT NOTICEBOARD 1200X9...
£85.00
£70.83
|
Bestseller
Q-CONNECT KF01077 planning board
£110.87
£92.39
|
Recommended
Bi-Office BI-OFFICE NOTICEBRD 1200X900...
£112.10
£93.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1915201
|
FB1443186
|
FB0443186
|
KF01074
|
KF01077
|
FA0543170-999
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Bi-Office
|
Bi-Office
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Bi-Office
|
| Installation type |
N/A
|
N/A
|
Fixed
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|




