We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect TT6100BKAD audio cable 10 m TOSLINK Black
SKU
TT6100BKAD
£15.89
£13.24
In stock
0 available
SKU: TT6100BKAD
EAN: 5711783793298
Toslink M-M 10m BlackToslink M-M 10m Black
Category: Audio Cables
| Connector 2 | TOSLINK |
|---|---|
| Connector 1 | TOSLINK |
| Cable length | 1 m |
| SKU | TT6100BKAD |
| EAN | 5711783793298 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
TT6100BKAD. Connector 1: TOSLINK, Connector 1 gender: Male, Connector 2: TOSLINK, Connector 2 gender: Male, Cable length: 10m, Product colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Cable length | 10 m |
| Connector 1 | TOSLINK |
| Connector 2 | TOSLINK |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 50 g |
| Package weight | 288 g |
| Package width | 266 mm |
| Package depth | 208 mm |
| Package height | 38 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 288 g |
| Package width | 266 mm |
| Package depth | 208 mm |
| Package height | 38 mm |
| Weight | 50 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Microconnect TT6100BKAD audio cable 10...
£15.89
£13.24
|
New
Cables Direct 4OPT-115 audio cable 15...
£14.64
£12.20
|
Popular
Cables Direct 4OPT-120 audio cable 20...
£19.52
£16.27
|
Bestseller
Belkin AV10164BT04-GRY audio cable 1.2...
£14.99
£12.49
|
Cables Direct 2XLR-BK120 audio cable 2...
£16.49
£13.74
|
Cables Direct 2XLR-SV120 audio cable 2...
£15.62
£13.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TT6100BKAD
|
4OPT-115
|
4OPT-120
|
AV10164BT04-GRY
|
2XLR-BK120
|
2XLR-SV120
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Belkin
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
| Connector 1 |
TOSLINK
|
TOSLINK
|
TOSLINK
|
3.5mm
|
XLR (3-pin)
|
XLR (3-pin)
|
| Connector 2 |
TOSLINK
|
TOSLINK
|
TOSLINK
|
3.5mm
|
XLR (3-pin)
|
XLR (3-pin)
|




