We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect PE100410 power cable Black 1 m Power plug type L C13 coupler
SKU
PE100410
£3.25
£2.71
In stock
0 available
SKU: PE100410
EAN: 5704174839279
Y3-10/ST3 H05VV-F 3x0.75mm2 length 1m color blackY3-10/ST3 H05VV-F 3x0.75mm2 length 1m color black
Category: Power Cables
| SKU | PE100410 |
|---|---|
| EAN | 5704174839279 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This type L (Italy) to C13 cable is perfect for your short range external power needs, with it's 1 meter size it is perfect to use for a PC or other stationary use cases.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | Power plug type L |
| Cable length | 1 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | Power plug type L |
| Cable length | 1 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 131 g |
| Package weight | 141 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 141 g |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect PE100410 power cable Blac...
£3.25
£2.71
|
Recommended
Microconnect PE010818SOUTHAFRICA2 powe...
£4.79
£3.99
|
Cables Direct RB-310 power cable Black...
£4.75
£3.96
|
Bestseller
Epson AC Cable, EURO cable
£3.60
£3.00
|
Popular
Manhattan Power Cord/Cable, C14 Male t...
£3.74
£3.12
|
Hot Product
Manhattan Mains Power Cord/Cable, Euro...
£3.74
£3.12
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PE100410
|
PE010818SOUTHAFRICA2
|
RB-310
|
2119140
|
301152
|
371131
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
Cables Direct
|
Epson
|
Manhattan
|
Manhattan
|





