We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect PE010510 power cable Black 1 m CEE7/7 C13 coupler
SKU
PE010510
£3.83
£3.19
In stock
0 available
SKU: PE010510
EAN: 5704174885559
Power Cord Schuko Angled - C13 Angled, 1mPower Cord Schuko Angled - C13 Angled, 1m
- Approved for all European Countries
Category: Power Cables
| SKU | PE010510 |
|---|---|
| EAN | 5704174885559 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
Schuko (CEE 7/7) connection cables are approved for European countries like Germany, France, Austria and many others. This Power cord enables you to connect a monitor, PC or a projector to your a source.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | CEE7/7 |
| Cable length | 1 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Angled |
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | CEE7/7 |
| Cable length | 1 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 148 g |
| Package weight | 158 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 158 g |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect PE010510 power cable Blac...
£3.83
£3.19
|
Recommended
Microconnect PE010818SOUTHAFRICA2 powe...
£4.79
£3.99
|
Cables Direct RB-310 power cable Black...
£4.75
£3.96
|
Bestseller
Epson AC Cable, EURO cable
£3.60
£3.00
|
Hot Product
StarTech.com 2m (6ft) Computer Power C...
£5.52
£4.60
|
Popular
Lenovo 42T5008 power cable Black 1 m
£5.50
£4.58
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PE010510
|
PE010818SOUTHAFRICA2
|
RB-310
|
2119140
|
PXT101EUR
|
42T5008
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
Cables Direct
|
Epson
|
StarTech.com
|
Lenovo
|





