We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect AUDSPEAKER2-50C audio cable 50 m White
SKU
AUDSPEAKER2-50C
£28.84
£24.03
In stock
0 available
SKU: AUDSPEAKER2-50C
EAN: 5704174124207
Speaker cable, 50m, 2x2,5mm², whiteSpeaker cable, 50m, 2x2,5mm², white
Category: Audio Cables
| Cable length | 50 m |
|---|---|
| SKU | AUDSPEAKER2-50C |
| EAN | 5704174124207 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
cable diameter 2 x 2,5 mm² CCA cable: 2x50/0,25 mm, outer: 3,8*8,0 mm.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | White |
| Cable length | 50 m |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Cable material | Copper-Clad Aluminium (CCA) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Thickness | 2.5 mm |
| Weight | 2 kg |
| Package weight | 3 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 3 kg |
| Weight | 2 kg |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect AUDSPEAKER2-50C audio cab...
£28.84
£24.03
|
Hot Product
Belkin AV10172BT03-BLK audio cable 0.9...
£28.42
£23.68
|
New
Cisco Extension Cable for the Performa...
£30.59
£25.49
|
Bestseller
Belkin RockStar™ 3.5mm with USB-C™ Con...
£28.42
£23.68
|
Popular
Samsung EE-UC10JUWEGUS audio cable USB...
£25.39
£21.16
|
Recommended
Axis 01589-001 audio cable 5 m 3.5mm W...
£23.08
£19.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AUDSPEAKER2-50C
|
AV10172BT03-BLK
|
CAB-MIC-EXT-J=
|
F7U079BT03-BLK
|
EE-UC10JUWEGUS
|
01589-001
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Belkin
|
Cisco
|
Belkin
|
Samsung
|
Axis
|
| Connector 1 |
N
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
3.5mm
|
| Connector 2 |
N
|
3.5mm
|
N/A
|
3.5mm
|
USB
|
3.5mm
|





