We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect AUDLR20 audio cable 20 m 3.5mm Black
SKU
AUDLR20
£13.08
£10.90
In stock
0 available
SKU: AUDLR20
EAN: 5715328224803
Audio Extension. Cable, 20mAudio Extension. Cable, 20m
- 3.5 mm male (3-pin, stereo)
3.5 mm female (3-pin, stereo)
Category: Audio Cables
| SKU | AUDLR20 |
|---|---|
| EAN | 5715328224803 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
for use as extension cord for audio cables with a 3.5 mm AUX jack, e.g., stereo headphones with a microphone
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 20 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 390 g |
| Package weight | 410 g |
| Package width | 265 mm |
| Package depth | 207 mm |
| Package height | 56 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 410 g |
| Package width | 265 mm |
| Package depth | 207 mm |
| Package height | 56 mm |
| Weight | 390 g |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect AUDLR20 audio cable 20 m...
£13.08
£10.90
|
Hot Product
Microconnect AUDLC15G audio cable 15 m...
£12.14
£10.12
|
New
Cables Direct 4OPT-115 audio cable 15...
£14.64
£12.20
|
Recommended
Cables Direct 4OPT-110 audio cable 10...
£10.88
£9.07
|
Popular
Cables Direct 4OPT-120 audio cable 20...
£19.52
£16.27
|
Bestseller
Belkin AV10164BT04-GRY audio cable 1.2...
£14.99
£12.49
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AUDLR20
|
AUDLC15G
|
4OPT-115
|
4OPT-110
|
4OPT-120
|
AV10164BT04-GRY
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Belkin
|
| Connector 1 |
3.5mm
|
3.5mm
|
TOSLINK
|
TOSLINK
|
TOSLINK
|
3.5mm
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
2 x RCA
|
TOSLINK
|
TOSLINK
|
TOSLINK
|
3.5mm
|



