We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect AUDLR2 audio cable 2 m 3.5mm Black
SKU
AUDLR2
£1.68
£1.40
In stock
0 available
SKU: AUDLR2
EAN: 5704327974147
3.5mm Minijack Extension Cable, 2m3.5mm Minijack Extension Cable, 2m
- 3.5 mm male (3-pin, stereo)
3.5 mm female (3-pin, stereo)
Category: Audio Cables
| Connector 2 | 3.5mm |
|---|---|
| Connector 1 | 3.5mm |
| Cable length | 2 m |
| SKU | AUDLR2 |
| EAN | 5704327974147 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
for use as extension cord for audio cables with a 3.5 mm AUX jack, e.g., stereo headphones with a microphone
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 48 g |
| Package weight | 58 g |
| Package width | 199 mm |
| Package depth | 176 mm |
| Package height | 24 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 58 g |
| Package width | 199 mm |
| Package depth | 176 mm |
| Package height | 24 mm |
| Weight | 48 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Microconnect AUDLR2 audio cable 2 m 3....
£1.68
£1.40
|
Popular
Cables Direct 1TT-10 audio cable 10 m...
£2.35
£1.96
|
Cables Direct 2TR-310 audio cable 10 m...
£2.46
£2.05
|
Recommended
Cables Direct 2TR-305 audio cable 5 m...
£1.52
£1.27
|
Hot Product
Cables Direct 2TT-10 audio cable 10 m...
£2.29
£1.91
|
New
Cables Direct 3.5mm - 2xRCA, 5m audio...
£1.78
£1.48
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AUDLR2
|
1TT-10
|
2TR-310
|
2TR-305
|
2TT-10
|
2TRSH-305
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
| Connector 1 |
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
3.5mm
|
2 x RCA
|
2 x RCA
|
3.5mm
|
2 x RCA
|




