We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect AUDLL2W audio cable 2 m 3.5mm White
SKU
AUDLL2W
£4.12
£3.43
In stock
0 available
SKU: AUDLL2W
EAN: 5711783992950
3.5mm (3-pin, stereo) Minijack slim Cable, 2 m3.5mm (3-pin, stereo) Minijack slim Cable, 2 m
- 3.5 mm male (3-pin, stereo) - 3.5 mm male (3-pin, stereo)
- flexible cable with small bending radius
- ultra-slim connector
Category: Audio Cables
| Connector 2 | 3.5mm |
|---|---|
| Connector 1 | 3.5mm |
| Cable length | 1.5 m |
| SKU | AUDLL2W |
| EAN | 5711783992950 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
for connecting devices with a headphone jack to stereo systems, amplifiers or speakers with a 3.5 mm AUX/RCA input
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | White |
| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Package weight | 30 g |
| Package width | 199 mm |
| Package depth | 179 mm |
| Package height | 16 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 30 g |
| Package width | 199 mm |
| Package depth | 179 mm |
| Package height | 16 mm |
| Weight | 20 g |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Microconnect AUDLL2W audio cable 2 m 3...
£4.12
£3.43
|
New
Cables Direct 2RR3-15 audio cable 15 m...
£4.54
£3.78
|
Cables Direct 2TR-320 audio cable 20 m...
£4.38
£3.65
|
Recommended
Cables Direct 2TT-15 audio cable 15 m...
£3.43
£2.86
|
Cables Direct 2TR-315 audio cable 15 m...
£3.41
£2.84
|
Bestseller
StarTech.com 12 ft PC Speaker Extensio...
£4.69
£3.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AUDLL2W
|
2RR3-15
|
2TR-320
|
2TT-15
|
2TR-315
|
MU12MF
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
| Connector 1 |
3.5mm
|
3 x RCA
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
3 x RCA
|
2 x RCA
|
3.5mm
|
2 x RCA
|
3.5mm
|




