We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Logitech PoE Injector with Plug Set
SKU
952-000074
£121.40
£101.17
In stock
0 available
SKU: 952-000074
EAN: 0097855165275
PoE Injector with Plug SetPoE Injector with Plug Set
Category: PoE adapters
| SKU | 952-000074 |
|---|---|
| EAN | 0097855165275 |
| Manufacturer | Logitech |
| Availability | In Stock |
| Network | |
|---|---|
| Cable types supported | Cat5e |
| Features | |
| Product colour | White |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power | |
|---|---|
| Output power | 30 W |
| Output current | 0.536 A |
| AC adapter output voltage | 56 V |
| Input current | 0.8 A |
| AC adapter input voltage | 100-240 V |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Input current | 0.8 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 60.2 mm |
| Depth | 36.3 mm |
| Height | 91 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Logitech PoE Injector with Plug Set
£121.40
£101.17
|
Bestseller
Cisco Aironet Power over Ethernet Inje...
£124.93
£104.11
|
Popular
Intellinet Outdoor Gigabit High-Power...
£142.10
£118.42
|
Microconnect POEINJ-30W-IND PoE adapter
£108.02
£90.02
|
Recommended
StarTech.com Industrial Gigabit PoE Sp...
£145.60
£121.33
|
Hot Product
Axis 02208-001 PoE adapter Fast Ethern...
£131.40
£109.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
952-000074
|
AIR-PWRINJ6=
|
561211
|
POEINJ-30W-IND
|
POESLT1G48V
|
02208-001
|
| Manufacturer |
Logitech
|
Cisco
|
Intellinet
|
Microconnect
|
StarTech.com
|
Axis
|
| Ethernet LAN (RJ-45) ports |
2
|
2
|
2
|
N/A
|
N/A
|
2
|





