We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Logitech 956-000157 input device accessory USB receiver
SKU
956-000157
£17.46
£14.55
In stock
0 available
SKU: 956-000157
EAN: 5099206129979
Logi Bolt USB-C ReceiverLogi Bolt USB-C Receiver
Category: input device accessories
| SKU | 956-000157 |
|---|---|
| EAN | 5099206129979 |
| Manufacturer | Logitech |
| Availability | In Stock |
Use this Logi Bolt USB receiver to make a secure, high performance wireless connection between your Logi Bolt wireless mouse, keyboard or combo, and your computer.
| Features | |
|---|---|
| Product type | USB receiver |
| Device type | Mouse / Keyboard |
| Product colour | Graphite |
| Brand compatibility | Logitech |
| Interface | USB |
| Easy to apply | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Product type | USB receiver |
| Device type | Mouse / Keyboard |
| Product colour | Graphite |
| Brand compatibility | Logitech |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Easy to apply | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12.8 mm |
| Depth | 14.1 mm |
| Height | 7 mm |
| Weight | 0.97 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Logitech 956-000157 input device acces...
£17.46
£14.55
|
Recommended
Hypertec A-STW-SET input device access...
£18.13
£15.11
|
Bestseller
Logitech Pico USB receiver
£14.28
£11.90
|
Hot Product
Logitech Logi Bolt
£14.28
£11.90
|
New
Microsoft Surface Slim Pen Charger Wir...
£26.16
£21.80
|
Popular
R-Go Tools R-Go Hygienic keyboard cove...
£22.39
£18.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
956-000157
|
A-STW-SET
|
910-004988
|
956-000008
|
8X3-00002
|
RGOHCKCEU79
|
| Manufacturer |
Logitech
|
Keytools
|
Logitech
|
Logitech
|
Microsoft
|
R-Go Tools
|
| Product type |
USB receiver
|
Keyboard cover
|
USB receiver
|
USB receiver
|
Wireless charging system
|
Keyboard cover
|
| Device type |
Mouse / Keyboard
|
keyboard
|
Mouse / Keyboard
|
Mouse / Keyboard
|
Stylus pen
|
keyboard
|





