We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lexmark C950X71G Drum kit, 115K pages for Lexmark C 950/X 950/XS 955
SKU
C950X71G
£342.79
£285.66
In stock
0 available
SKU: C950X71G
EAN: 0734646227766
C950, X950/2/4 Photoconductor Unit 1-PackC950, X950/2/4 Photoconductor Unit 1-Pack
Categories: Imaging Units, X 954 DHE, X 950 DE, X 952 DE, X 952 DTE, C 950 DE, X 950 DHE, X 952 DHE, X 954 DE, Unspecified, XS 955 DHE, XS 950 DE, XS 955 DE, X 950 Series, X 952 Series, X 954 Series, XS 950 Series, XS 950 DHE
| Capacity | 115000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | C950X71G |
| EAN | 0734646227766 |
| Manufacturer | Lexmark |
| Availability | In Stock |
Value Take a giant leap in longevity. Standout performance and maximum yield for a true investment in efficiency – and your professional future. Technology Outstanding results page after page, year after year. Superior Lexmark design means precision pairing between printer and cartridge for value, quality and environmental responsibility you can count on. Lexmark Cartridge Collection Program Going green has never been easier. Recycle all your used Lexmark supplies by letting us take care of the details. It's simple, smart and always free.
Compatible Printers: Lexmark C 950 DE, Lexmark X 952 DHE, Lexmark XS 955 DE, Lexmark X 954 DE, Lexmark XS 950 Series, Lexmark X 950 DHE, Lexmark X 952 DTE, Lexmark XS 950 DHE, Lexmark X 950 DE, Lexmark X 954 DHE, Lexmark X 950 Series, Lexmark X 952 DE, Lexmark X 954 Series, Lexmark X 952 Series, Lexmark XS 950 DE, Lexmark XS 955 DHE
| Features | |
|---|---|
| Print technology | Laser |
| Page yield | 115000 pages |
| Compatibility | C950de, X950de, X952de, X954de |
| Suitable for printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.55 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Print technology | Laser |
| Page yield | 115000 pages |
| Package weight | 1.55 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 151 x 591 x 154 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 150.9 x 591.1 x 153.9 mm (5.94 x 23.3 x 6.06") |
| Compatibility | C950de, X950de, X952de, X954de |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Lexmark C950X71G Drum kit, 115K pages...
£342.79
£285.66
|
Lexmark 74C0ZV0 Drum unit cyan magenta...
£346.81
£289.01
|
Popular
Lexmark 72K0Q00 Drum unit cyan magenta...
£288.08
£240.07
|
Bestseller
Lexmark 76C0PV0 Drum kit color, 90K pa...
£488.32
£406.93
|
Recommended
Konica Minolta AAJV01E/IUP-36K Drum un...
£344.82
£287.35
|
Lexmark 74C0Z50 Drum unit cyan magenta...
£488.80
£407.33
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C950X71G
|
74C0ZV0
|
72K0Q00
|
76C0PV0
|
AAJV01E
|
74C0Z50
|
| Manufacturer |
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Konica Minolta
|
Lexmark
|
| Colour |
no color
|
cyan magenta yellow
|
cyan magenta yellow
|
color
|
black
|
cyan magenta yellow
|
| Capacity |
115000.00
|
150000.00
|
175000.00
|
90000.00
|
154000.00
|
150000.00
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Konica Minolta
|
Lexmark
|





