We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Jabra Evolve2 65 Deskstand USB-C - Black
SKU
14207-63
£112.68
£93.90
In stock
0 available
SKU: 14207-63
EAN: 5706991022711
Evolve2 65 Deskstand USB-C - BlackEvolve2 65 Deskstand USB-C - Black
Categories: headphone/headset accessories, Unspecified
| Product type | Base station |
|---|---|
| SKU | 14207-63 |
| EAN | 5706991022711 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | In Stock |
The charging stand for Jabra Evolve2 65 provides easy and convenient charging and storage at your desk.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Base station |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Evolve2 65 |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Base station |
| Package weight | 859 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Evolve2 65 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 859 g |
| Package width | 540 mm |
| Package depth | 450 mm |
| Package height | 400 mm |
| Power | |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-C |
| Packaging data | |
| Package weight | 859 g |
| Package width | 540 mm |
| Package depth | 450 mm |
| Package height | 400 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 330 mm |
| Master (outer) case length | 395 mm |
| Master (outer) case height | 220 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.27 kg |
| Products per master (outer) case | 2 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Jabra Evolve2 65 Deskstand USB-C - Black
£112.68
£93.90
|
Hot Product
Jabra LINK 265
£124.61
£103.84
|
Bestseller
Jabra LINK 860
£157.54
£131.28
|
Zebra KT-HSX100-EPF1-20 headphone/head...
£138.01
£115.01
|
Recommended
Jabra Engage Ear Cushions – 5 pairs fo...
£111.10
£92.58
|
Popular
Jabra LInk 370 - MS Teams
£114.26
£95.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
14207-63
|
265-09
|
860-09
|
KT-HSX100-EPF1-20
|
14101-60
|
14208-23
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Zebra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Base station
|
Cable
|
N/A
|
Earshells
|
N/A
|
USB receiver
|





