We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Inter-Tech 88885641 Serial Attached SCSI (SAS) cable 0.75 m 24 Gbit/s Black
SKU
88885641
£46.02
£38.35
In stock
0 available
SKU: 88885641
EAN: 4260455648752
SFF-8654 8i - 2x SFF-8087SFF-8654 8i - 2x SFF-8087
Category: Serial Attached SCSI (SAS) Cables
| SKU | 88885641 |
|---|---|
| EAN | 4260455648752 |
| Manufacturer | Inter-Tech |
| Availability | In Stock |
Data cable to connect one device with SFF-8654 8i connector with two devices with SFF-8087 connectors.
| Features | |
|---|---|
| Data transfer rate (max) | 24 Gbit/s |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Weight | 60 g |
| Connector 2 | 2x MiniSAS SFF-8087 4i |
| Connector 1 | SlimSAS SFF-8654 8i |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.75 m |
| Technical details | |
| Cable length | 0.75 m |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | 2x MiniSAS SFF-8087 4i |
| Connector 1 | SlimSAS SFF-8654 8i |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 60 g |
| Cable length | 0.75 m |
| Packaging data | |
| Package weight | 60 g |
You may also be interested in
| Product |
Inter-Tech 88885641 Serial Attached SC...
£46.02
£38.35
|
Popular
StarTech.com 1m External Mini SAS Cabl...
£60.71
£50.59
|
Recommended
HPE Aruba Networking 2920/2930M 0.5m S...
£63.14
£52.62
|
Hot Product
Broadcom 05-60003-00 Serial Attached S...
£61.08
£50.90
|
Bestseller
Broadcom 05-60005-00 Serial Attached S...
£63.53
£52.94
|
New
Broadcom 05-60002-00 Serial Attached S...
£61.08
£50.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
88885641
|
ISAS88881
|
J9734A
|
05-60003-00
|
05-60005-00
|
05-60002-00
|
| Manufacturer |
Inter-Tech
|
StarTech.com
|
HPE
|
Broadcom
|
Broadcom
|
Broadcom
|



