We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Integral 256MB SD INDUSTRIAL -40+85 SLC
SKU
INISD256MSLC
£8.42
£7.02
In stock
0 available
SKU: INISD256MSLC
EAN: 5055288441941
256MB SD INTEGRAL INDUSTRIAL -40+85 SLC256MB SD INTEGRAL INDUSTRIAL -40+85 SLC
Category: Memory Cards
| Capacity | 0.25 GB |
|---|---|
| SKU | INISD256MSLC |
| EAN | 5055288441941 |
| Manufacturer | Integral |
| Availability | In Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 0.25 GB |
| Internal memory type | SLC |
| Design | |
| Certification | CE, RoHS |
| Features | |
| Certification | CE, RoHS |
| Technical details | |
|---|---|
| Internal memory type | SLC |
| Capacity | 0.25 GB |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -45 - 85 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 4 g |
| Certificates | |
| Certification | CE, RoHS |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Integral 256MB SD INDUSTRIAL -40+85 SLC
£8.42
£7.02
|
New
Hypertec HYSHC01032G-C10 memory card 3...
£9.86
£8.22
|
Popular
Hypertec CompactFlash Card 256MB memor...
£12.56
£10.47
|
Hypertec 256MB RS-MMC 0.25 GB
£12.56
£10.47
|
Hot Product
Verbatim Premium 32 GB MicroSDHC Class...
£12.10
£10.08
|
Bestseller
Integral 32GB SDHC CL10 UHS 1 U1 80 MB/S
£10.64
£8.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
INISD256MSLC
|
HYSHC01032G-C10
|
HYCFM01256
|
HYMMC02256
|
44013
|
INSDH32G10-80U1
|
| Manufacturer |
Integral
|
Hypertec
|
Hypertec
|
Hypertec
|
Verbatim
|
Integral
|
| Flash card type |
N/A
|
SDHC
|
CompactFlash
|
MMC
|
MicroSDHC
|
SD
|
| Flash memory class |
N/A
|
Class 10
|
N/A
|
N/A
|
Class 10
|
N/A
|
| Capacity |
N/A
|
32GB to 48GB
|
N/A
|
N/A
|
32GB to 48GB
|
N/A
|





