We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Redundant Power Supply 350/370/380 G5 EU Kit power supply unit 1000 W Metallic
SKU
399771-021-RFB
£100.40
£83.67
In stock
0 available
SKU: 399771-021-RFB
EAN: 5704327416401
Redundant Power Supply 350/370/380 G5 EU Kit, RefurbishedRedundant Power Supply 350/370/380 G5 EU Kit, Refurbished
Category: Power Supply Units
| SKU | 399771-021-RFB |
|---|---|
| EAN | 5704327416401 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
ProLiant Server Redundant Power Supply.
| Power | |
|---|---|
| Total power | 1000 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Performance | |
| Purpose | Server |
| Compatible products | ProLiant 350/370/380 G5/385 G2 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Metallic |
| Weight & dimensions | |
| Width | 187.4 mm |
| Depth | 263.6 mm |
| Height | 414.3 mm |
| Weight | 3.63 kg |
You may also be interested in
| Product |
HPE Redundant Power Supply 350/370/380...
£100.40
£83.67
|
Hot Product
DELL 6W6M1 power supply unit 525 W Grey
£114.26
£95.22
|
Recommended
Hewlett Packard Enterprise 660184-001...
£134.89
£112.41
|
Popular
HPE 656362-B21 power supply unit 460 W
£136.49
£113.74
|
Bestseller
LevelOne 48V DC Industrial Power Suppl...
£147.59
£122.99
|
New
Lenovo 00PC780 power supply unit 180 W...
£88.87
£74.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
399771-021-RFB
|
6W6M1
|
660184-001
|
656362-B21
|
POW-4851
|
00PC780
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
HPE
|
HPE
|
LevelOne
|
Lenovo
|
| Purpose |
server
|
PC
|
server
|
server
|
N/A
|
PC
|





