We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE MSA2 1TB 7.2K rpm LFF (3.5 inch) Dual-port SATA HDD internal hard drive 7200 RPM 3.5" Serial ATA
SKU
AJ740A-RFB
£128.29
£106.91
In stock
0 available
SKU: AJ740A-RFB
EAN: 5715063882160
StorageWorks MSA2 1TB 7.2K rpm 3.5 inch Dual-port SATA Hard Disk Drive, RefurbishedStorageWorks MSA2 1TB 7.2K rpm 3.5 inch Dual-port SATA Hard Disk Drive, Refurbished
Category: Internal Hard Drives
| SKU | AJ740A-RFB |
|---|---|
| EAN | 5715063882160 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
HP MSA2 1TB SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Hard Drive
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Compatible products | StorageWorks MSA2 |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Compatible products | StorageWorks MSA2 |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA |
| Compatible products | StorageWorks MSA2 |
You may also be interested in
| Product |
HPE MSA2 1TB 7.2K rpm LFF (3.5 inch) D...
£128.29
£106.91
|
Bestseller
DELL 2TB SAS 7200rpm internal hard dri...
£185.68
£154.73
|
Popular
DELL 67TMT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
Hot Product
DELL 829T8 internal hard drive 2 TB 72...
£185.68
£154.73
|
DELL 1D9NN internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
Recommended
DELL 37MGT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AJ740A-RFB
|
R755K
|
67TMT
|
829T8
|
1D9NN
|
37MGT
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 1 TB
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
Serial ATA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|




