We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE External Mini SAS 2m Black
SKU
407339-B21-RFB
£27.89
£23.24
In stock
0 available
SKU: 407339-B21-RFB
EAN: 5712505655481
External Mini SAS 2m Cable, RefurbishedExternal Mini SAS 2m Cable, Refurbished
Category: Serial Attached SCSI (SAS) Cables
| SKU | 407339-B21-RFB |
|---|---|
| EAN | 5712505655481 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
HPE External 2.0m (6ft) Mini-SAS to Mini-SAS Cable
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Weight | 450 g |
| Connector 2 | 1 x 26-pin SFF-8088 |
| Connector 1 | 1 x 26-pin SFF-8088 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 2 m |
| Technical details | |
| Cable length | 2 m |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Connector 2 | 1 x 26-pin SFF-8088 |
| Connector 1 | 1 x 26-pin SFF-8088 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 450 g |
| Cable length | 2 m |
You may also be interested in
| Product |
HPE External Mini SAS 2m Black
£27.89
£23.24
|
Popular
StarTech.com 50cm Serial Attached SCSI...
£24.04
£20.03
|
Cables Direct SS-271 Serial Attached S...
£25.24
£21.03
|
Recommended
StarTech.com 2m External Mini SAS Cabl...
£29.44
£24.53
|
StarTech.com 50cm SFF-8087 to 4x SATA...
£23.54
£19.62
|
Bestseller
StarTech.com Internal Mini-SAS Cable -...
£29.38
£24.48
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
407339-B21-RFB
|
SAS8087S450
|
SS-271
|
ISAS88882
|
SAS8087S4R50
|
SAS87431M
|
| Manufacturer |
HPE
|
StarTech.com
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|





