We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE EVA M6412A 300GB 15K Fibre Channel Hard Disk Drive internal hard drive 15000 RPM 3.5"
SKU
AG690A-RFB
£21.19
£17.66
In stock
0 available
SKU: AG690A-RFB
EAN: 5712505399453
EVA M6412A 300GB 15K Fibre Channel Hard Disk Drive, RefurbishedEVA M6412A 300GB 15K Fibre Channel Hard Disk Drive, Refurbished
Category: Internal Hard Drives
| SKU | AG690A-RFB |
|---|---|
| EAN | 5712505399453 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Fibre Channel |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | Fibre Channel |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.36 kg |
| Other features | |
| Interface | Fibre Channel |
You may also be interested in
| Product |
HPE EVA M6412A 300GB 15K Fibre Channel...
£21.19
£17.66
|
IBM 43X0808 internal hard drive 300 GB...
£26.98
£22.48
|
Recommended
HPE 450GB 6G SAS 10K rpm SFF (2.5-inch...
£22.32
£18.60
|
Bestseller
CoreParts MUXMS-00041 internal hard dr...
£25.39
£21.16
|
Hot Product
CoreParts MUXMS-00043 internal hard dr...
£25.39
£21.16
|
Popular
CoreParts MUXMS-00036 internal hard dr...
£25.39
£21.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AG690A-RFB
|
43X0808
|
652572-B21-RFB
|
MUXMS-00041
|
MUXMS-00043
|
MUXMS-00036
|
| Manufacturer |
HPE
|
IBM
|
HPE
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
under 80 G
|
under 80 G
|
under 80 G
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
Fibre Channel
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|



