We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1050W 110‑240VAC PS network switch component Power supply
SKU
JL087A#ACC
£1,152.17
£960.14
In stock
0 available
SKU: JL087A#ACC
EAN: 0888793598306
Aruba X372 54VDC 1050W 110-240VAC Power SupplyAruba X372 54VDC 1050W 110-240VAC Power Supply
Category: Switch Components
| SKU | JL087A#ACC |
|---|---|
| EAN | 0888793598306 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
Aruba X372 54VDC 1050W 110-240VAC Power Supply.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Product colour | Metallic |
| Colour | |
| Product colour | Metallic |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Height | 40.1 mm |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Total power | 1050 W |
| Performance | |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 880 g |
| Height | 40.1 mm |
| Width | 83.1 mm |
| Depth | 225.6 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1050W...
£1,152.17
£960.14
|
Popular
Cisco MA-PWR-1025WAC network switch co...
£1,231.99
£1,026.66
|
Hot Product
Cisco PWR-C5-125WAC= network switch co...
£987.14
£822.62
|
New
Cisco PWR-C5-600WAC= network switch co...
£1,410.20
£1,175.17
|
Bestseller
Cisco PWR-C1-1100WAC-P= network switch...
£1,593.10
£1,327.58
|
Cisco PWR-C6-1KWAC= network switch com...
£1,269.18
£1,057.65
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL087A#ACC
|
MA-PWR-1025WAC
|
PWR-C5-125WAC=
|
PWR-C5-600WAC=
|
PWR-C1-1100WAC-P=
|
PWR-C6-1KWAC=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|





