We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE AP858A-RFB internal hard drive 300 GB 15000 RPM 3.5" SAS
SKU
AP858A-RFB
£118.28
£98.57
In stock
0 available
SKU: AP858A-RFB
EAN: 5712505632680
300GB, 15000 rpm, 3.5", SAS, 6Gbps300GB, 15000 rpm, 3.5", SAS, 6Gbps
Category: Internal Hard Drives
| SKU | AP858A-RFB |
|---|---|
| EAN | 5712505632680 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HPE AP858A-RFB internal hard drive 300...
£118.28
£98.57
|
Bestseller
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£130.14
£108.45
|
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£131.72
£109.77
|
DELL 146GB SAS 15000rpm 2.5" inte...
£131.72
£109.77
|
DELL 450GB SAS 15000rpm 3.5" inte...
£138.07
£115.06
|
Popular
DELL 450GB SAS 15000rpm internal hard...
£138.07
£115.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AP858A-RFB
|
K532N
|
W330K
|
W328K
|
XX517
|
H995N
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
N/A
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|




