We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 866726-001 power supply unit 500 W 1U
SKU
866726-001
£560.21
£466.84
In stock
0 available
SKU: 866726-001
EAN: 5706998770936
Power supply 1U 12V 500W no Aux, Non-Hot-plugPower supply 1U 12V 500W no Aux, Non-Hot-plug
Category: Power Supply Units
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 500 W |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| SKU | 866726-001 |
| EAN | 5706998770936 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Power | |
|---|---|
| Total power | 500 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| Purpose | Server |
| Compatible products | ProLiant ML350 Gen10 |
You may also be interested in
| Product |
HPE 866726-001 power supply unit 500 W...
£560.21
£466.84
|
Popular
Synology PSU 500W-RP Module2 power sup...
£488.80
£407.33
|
Recommended
HPE 866729-001 power supply unit 500 W
£507.05
£422.54
|
Bestseller
Ubiquiti USP-RPS power supply unit 995...
£474.73
£395.61
|
Synology PSU 350W-RP MODULE_1 power su...
£449.12
£374.27
|
Hot Product
Seasonic Prime -TX-1300 power supply u...
£585.60
£488.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
866726-001
|
PSU 500W-RP MODULE_2
|
866729-001
|
USP-RPS
|
PSU 350W-RP MODULE_1
|
PRIME-TX-1300-ATX30
|
| Manufacturer |
HPE
|
Synology
|
HPE
|
Ubiquiti
|
Synology
|
Seasonic
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
1U
|
N/A
|
N/A
|
1U
|
N/A
|
ATX
|
| Purpose |
server
|
server
|
server
|
N/A
|
N/A
|
PC
|





