We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 1.2TB SAS MSA internal hard drive 10000 RPM 2.5"
SKU
787648-001-RFB
£107.02
£89.18
In stock
0 available
SKU: 787648-001-RFB
EAN: 5715063879573
1.2TB SAS hard disk drive MSA, Refurbished1.2TB SAS hard disk drive MSA, Refurbished
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 787648-001-RFB |
|---|---|
| EAN | 5715063879573 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
1.2TB SAS hard disk drive MSA - 12Gb/sec transfer rate, 10,000 RPM, 2.5-inch small form factor (SFF), Enterprise
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| Compatible products | MSA 2040 SAN Storage |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| Compatible products | MSA 2040 SAN Storage |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Packaging content | |
|---|---|
| Storage drive adapter included | No |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Storage drive adapter included | No |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | MSA 2040 SAN Storage |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE 1.2TB SAS MSA internal hard drive...
£107.02
£89.18
|
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£130.14
£108.45
|
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£131.72
£109.77
|
DELL 146GB SAS 15000rpm 2.5" inte...
£131.72
£109.77
|
Recommended
DELL 450GB SAS 15000rpm 3.5" inte...
£138.07
£115.06
|
Popular
DELL 450GB SAS 15000rpm internal hard...
£138.07
£115.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
787648-001-RFB
|
K532N
|
W330K
|
W328K
|
XX517
|
H995N
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 1 TB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
N/A
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Disk array
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|




