We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP SU292A/CLT-M504S Toner cartridge magenta, 1.8K pages ISO/IEC 19798 for Samsung CLP 415
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Magenta (1,800 pages)
- Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
| Printing colours | Magenta |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Capacity | 1800.00 |
| Colour | magenta |
| SKU | SU292A |
| EAN | 0191628444823 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
Business productivity and environment matter
Original HP Toner Cartridges are easy to use, secure, and designed with sustainability in mind.
Reliable printing performance
Trust Original HP Toner for consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Customer-ready print quality
With HP Toner, get top-quality color prints and crisp texts to represent your business ideas.
Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
Compatible Printers: Samsung CLP-415 N Premium Line, Samsung CLX-4195 N Premium Line, Samsung CLX-4195 Series, Samsung CLX-4195 N, Samsung Xpress C 1800 Series, Samsung CLP-410 Series, Samsung CLX-4195 FW, Samsung Xpress C 1860 Series, Samsung Xpress C 1860 fw, Samsung CLX-4195 FN Premium Line, Samsung CLX-4195 FN, Samsung Xpress C 1810 W, Samsung Xpress C 1810 W Premium Line, Samsung Xpress C 1860, Samsung CLX-4100 Series, Samsung CLP-415 N, Samsung Xpress C 1860 fw Premium Line, Samsung CLP-415 NW
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | CLP-415N, 415NW / Xpress C1810W, C1404W, C1860FW, C1454FW, C1454N, C1453FW / CLX-4195N, 4195FN, 4195FW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | SU292A |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Print technology | Laser |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Colour | Yes |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 138 mm |
| Depth | 380 mm |
| Height | 117 mm |
| Package depth | 138 mm |
| Package weight | 900 g |
| Package width | 380 mm |
| Package height | 117 mm |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Print technology | Laser |
| Printing colours | Magenta |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 138 mm |
| Package weight | 900 g |
| Package width | 380 mm |
| Package height | 117 mm |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | SU292A |
| Country of origin | China |
| Colour | Yes |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Compatibility | CLP-415N, 415NW / Xpress C1810W, C1404W, C1860FW, C1454FW, C1454N, C1453FW / CLX-4195N, 4195FN, 4195FW |
| Box contents | Toner cartridge |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3.9 |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3.9 |
| Other features | |
| Print technology | Laser |
| Colour | Yes |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP SU292A/CLT-M504S Toner cartridge ma...
£111.07
£92.56
|
Recommended
HP Q6000A toner cartridge 1 pc(s) Orig...
£129.17
£107.64
|
HP 501A toner cartridge 1 pc(s) Origin...
£115.92
£96.60
|
Popular
Epson C13S050227/0227 Toner magenta, 5...
£95.22
£79.35
|
Bestseller
HP C9372A/72 Ink cartridge magenta 130...
£104.96
£87.47
|
New
HP C9451A/70 Ink cartridge photo gray...
£138.04
£115.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SU292A
|
Q6000-67902
|
Q6470-67901
|
C13S050227
|
C9372A
|
C9451A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
Epson
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Black
|
Magenta
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
HP
|
Epson
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
| Coverage |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
5.00
|
N/A
|
N/A
|
| Colour |
magenta
|
N/A
|
N/A
|
magenta
|
magenta
|
photogray
|
| Content (ml) |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
130.00
|
130.00
|
| Capacity |
1800.00
|
N/A
|
N/A
|
5000.00
|
N/A
|
N/A
|





