We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Q7503A Fuser kit 230V, 150K pages for HP Color LaserJet 4700/4730
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Fast, easy, brilliant results. New HP ColorSphere toner is tuned with the printing system to optimise quality and reliability. When hassle-free, photo-quality printing is this easy, you're more productive and that's real value.
| Capacity | 150000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | Q7503A |
| EAN | 0829160816760 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality.
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Defining moments, vibrant results.
Represent your business ideas with top-quality color prints, and make your work stand out from the rest.
Compatible Printers: HP Color LaserJet CM 4730 MFP, HP Color LaserJet CM 4700 Series, HP Color LaserJet 4730 XS MFP, HP Color LaserJet CM 4730, HP Color LaserJet 4700 DTN, HP Color LaserJet 4730 MFP, HP Color LaserJet 4730, HP Color LaserJet CM 4730 Series, HP Color LaserJet 4730 X MFP, HP Color LaserJet 4700 Series, HP Color LaserJet CM 4730 FSK, HP Color LaserJet 4700 DN, HP Color LaserJet 4700, HP Color LaserJet 4700 PH Plus, HP Color LaserJet 4730 Series, HP Color LaserJet CM 4730 F, HP Color LaserJet CM 4730 FM, HP Color LaserJet 4700 N, HP Color LaserJet 4730 XM MFP
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP Color LaserJet 4700/CM4730/CP4005 Supply Kits work with: |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Print technology | Laser |
| Country of origin | Japan |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 145 mm |
| Depth | 364 mm |
| Height | 99 mm |
| Package depth | 364 mm |
| Package weight | 3.98 kg |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 99 mm |
| Print quality | |
| Print technology | Laser |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 364 mm |
| Package weight | 3.98 kg |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 99 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | Japan |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Compatibility | HP Color LaserJet 4700/CM4730/CP4005 Supply Kits work with: |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
HP Q7503A Fuser kit 230V, 150K pages f...
£296.77
£247.31
|
HP Q5951A/643A Toner cartridge cyan, 1...
£339.62
£283.02
|
HP Q5950A/643A Toner cartridge black,...
£301.60
£251.33
|
HP RM1-3146-070CN Fuser kit 230V, 150K...
£303.12
£252.60
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q7503A
|
Q5951A
|
Q5950A
|
RM1-3146-070CN
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
N/A
|
Cyan
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
HP
|
N/A
|
| Coverage |
N/A
|
5.00
|
5.00
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
cyan
|
black
|
no color
|
| Capacity |
150000.00
|
10000.00
|
11000.00
|
150000.00
|



