We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP MPP 1.51 Pen
SKU
3V2X4AA
£34.92
£29.10
In stock
0 available
SKU: 3V2X4AA
EAN: 0195908495192
MPP 1.51 PenMPP 1.51 Pen
- Draw, jot, or sign with a Microsoft compatible pen that works seamlessly with your HP laptop[1].
- Customize buttons to seamlessly switch between functions.
- Edit, draw, write and doodle with a true-to-life feel pen that has a precision tip and pen-point accuracy.
- Write naturally while your PC instantly converts your handwriting to text.
- Book, bag or pocket - clip it and carry it anywhere.
- With up to 18 months of battery life[2], work the way you want.
Category: stylus pens
| SKU | 3V2X4AA |
|---|---|
| EAN | 0195908495192 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Microsoft Compatible
Draw, jot, or sign with a Microsoft compatible pen that works seamlessly with your HP laptop[1].
Custom Clicks
Customize buttons to seamlessly switch between functions.
Easy & Accurate
Edit, draw, write and doodle with a true-to-life feel pen that has a precision tip and pen-point accuracy.
Get a pen that gets you.
Jot, sign, doodle or draw your finest points across with the HP MPP 1.51 Pen[1]. A Microsoft compatible pen with two customizable buttons, pen-point accuracy and long 18-month battery life[2]. This natural, true-to-life feel pen will practically make your point for you.
Jot, sign, doodle or draw your finest points across with the HP MPP 1.51 Pen[1]. A Microsoft compatible pen with two customizable buttons, pen-point accuracy and long 18-month battery life[2]. This natural, true-to-life feel pen will practically make your point for you.
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Width | 9.5 mm |
| Height | 140 mm |
| Brand compatibility | HP |
| Package width | 190 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package depth | 92 mm |
| Product colour | Grey |
| Compatibility | MPP |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195908495178 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 190 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package depth | 92 mm |
| Package weight | 70 g |
| Width | 9.5 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | 10 g |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | HP |
| Product colour | Grey |
| Compatibility | MPP |
| Device compatibility | Laptop |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package depth | 92 mm |
| Package weight | 70 g |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195908495178 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP MPP 1.51 Pen
£34.92
£29.10
|
Bestseller
Motorola SG-TC7X-STYLUS-03 stylus pen...
£44.70
£37.25
|
Popular
Elo Touch Solutions E066148 stylus pen...
£30.95
£25.79
|
Hot Product
Wacom LP1100K stylus pen Black
£35.33
£29.44
|
Recommended
Logitech Crayon
£52.04
£43.37
|
Panasonic FZ-VNP551U stylus pen 11 g B...
£42.85
£35.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3V2X4AA
|
SG-TC7X-STYLUS-03
|
E066148
|
LP1100K
|
914-000046
|
FZ-VNP551U
|
| Manufacturer |
HP
|
Zebra
|
Elo Touch Solutions
|
Wacom
|
Logitech
|
Panasonic
|
| Brand compatibility |
HP
|
N/A
|
N/A
|
Wacom
|
Apple (brand)
|
Panasonic
|
| Device compatibility |
Notebook
|
N/A
|
N/A
|
Graphic tablet
|
N/A
|
Notebook
|





