We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet Inner/Booklet Staples
SKU
Y1G13A
£167.26
£139.38
In stock
0 available
SKU: Y1G13A
EAN: 0190780432273
LaserJet Inner/Booklet StaplesLaserJet Inner/Booklet Staples
- The staple cartridge is easy to install and use, ensuring accurate stapling for professional-looking documents.
- With 5,000 staples per cartridge, includes three cartridges per package for a total of 15,000 staples, the staple-refill cartridge offers great value and the reliability you’ve come to expect from HP.
Category: staple cartridges
| Capacity | 5000 staples |
|---|---|
| SKU | Y1G13A |
| EAN | 0190780432273 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Hp E87640 50 60 Finisher Staples Y1G13A
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| HP segment | Enterprise, Business |
| Weight & dimensions | |
| Width | 124.5 mm |
| Depth | 78.7 mm |
| Height | 50.8 mm |
| Weight | 580 g |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 2.7 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 2.7 kg |
| Technical details | |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet gross weight | 411 kg |
| Master (outer) case gross weight | 12.3 kg |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet gross weight | 411 kg |
| Master (outer) case gross weight | 12.3 kg |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| UNSPSC-code | 44101707 |
You may also be interested in
| Product |
HP LaserJet Inner/Booklet Staples
£167.26
£139.38
|
Lexmark 25A0013 Staples, 3x5K pages Pa...
£176.86
£147.38
|
Xerox Staple Cartridge (BR Finisher wi...
£166.06
£138.38
|
Ricoh Staples - Box of 3 5000 staples
£147.38
£122.82
|
Epson C12C935401 staple cartridge 5000...
£144.95
£120.79
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Y1G13A
|
25A0013
|
008R13177
|
404461
|
C12C935401
|
| Manufacturer |
HP
|
Lexmark
|
Xerox
|
Ricoh
|
Epson
|
| Colour |
N/A
|
no color
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Capacity |
N/A
|
5000.00
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|




