We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 900GB hot-plug dual-port SAS HDD internal hard drive 10000 RPM 2.5"
SKU
619463-001-REF
£33.79
£28.16
In stock
0 available
SKU: 619463-001-REF
EAN:
900GB hot-plug dual-port SAS hard disk drive - 10,000 RPM, 6Gb/sec transfer rate, 2.5-inch small form factor (SFF), enterprise, Refurbished900GB hot-plug dual-port SAS hard disk drive - 10,000 RPM, 6Gb/sec transfer rate, 2.5-inch small form factor (SFF), enterprise, Refurbished
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 619463-001-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 78.7 mm |
| Weight | 450 g |
| Height | 16 mm |
| Depth | 138.4 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP 900GB hot-plug dual-port SAS HDD in...
£33.79
£28.16
|
IBM 43X0808 internal hard drive 300 GB...
£26.98
£22.48
|
Hot Product
HPE 1TB 6G SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch...
£55.20
£46.00
|
HPE 653959-001-RFB internal hard drive...
£33.79
£28.16
|
Popular
HPE 693648-B21-RFB internal hard drive...
£45.06
£37.55
|
Recommended
HPE MSA 600GB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch)...
£33.79
£28.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
619463-001-REF
|
43X0808
|
657750-B21-RFB
|
653959-001-RFB
|
693648-B21-RFB
|
C8S58A-RFB
|
| Manufacturer |
HP
|
IBM
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 750 GB
|
N/A
|
≈ 1 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
SAS
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Disk array
|





