We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 737573-001-RFB internal hard drive 450 GB 15000 RPM 3.5" SAS
SKU
737573-001-REF
£89.24
£74.37
In stock
0 available
SKU: 737573-001-REF
EAN:
450GB, 15000 rpm, 3.5", SAS, 12Gbps450GB, 15000 rpm, 3.5", SAS, 12Gbps
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 737573-001-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP 737573-001-RFB internal hard drive...
£89.24
£74.37
|
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£130.14
£108.45
|
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£131.72
£109.77
|
DELL 146GB SAS 15000rpm 2.5" inte...
£131.72
£109.77
|
Popular
DELL 146GB SAS 15K SFF internal hard d...
£131.72
£109.77
|
Bestseller
Western Digital Blue internal hard dri...
£86.36
£71.97
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
737573-001-REF
|
K532N
|
W330K
|
W328K
|
6DFD8
|
WD5000AZLX
|
| Manufacturer |
HP
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Western Digital
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
PC
|





