We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 6M1P3A Maintenance-kit ADF Flow, 300K pages for HP CLJ 6800
SKU
6M1P3A
£92.84
£77.37
In stock
0 available
SKU: 6M1P3A
EAN: 0196786225581
LaserJet ADF Flow Maintenance KitLaserJet ADF Flow Maintenance Kit
- (~300,000) pages
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
Categories: Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfsw, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 Series, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 Series, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zf, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfsw, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfw plus, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfw +, Color LaserJet Enterprise MFP 6800 dn, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfw plus, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfw +, Color LaserJet Enterprise MFP 6800, Color LaserJet Enterprise MFP 6800 Series, Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801
| SKU | 6M1P3A |
|---|---|
| EAN | 0196786225581 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfw +, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfsw, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 Series, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 Series, HP Color LaserJet Enterprise MFP 6800 dn, HP Color LaserJet Enterprise MFP 6800, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfsw, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfw +, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801, HP Color LaserJet Enterprise MFP 6800 Series, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zf, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfw plus, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfw plus
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 300000 pages |
| Print technology | Laser |
| Product type | Maintenance kit |
| Colour ink page yield | 300000 pages |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 35 - 85% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 57 g |
| Package width | 239 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package weight | 177 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 239 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package weight | 177 g |
| Package depth | 161 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Page yield | 300000 pages |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Package depth | 161 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196786225581 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196786225581 |
| Other features | |
| Colour ink page yield | 300000 pages |
| UNSPSC-code | 44103125 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 6M1P3A Maintenance-kit ADF Flow, 30...
£92.84
£77.37
|
Bestseller
HP W2130A/213A Toner cartridge black,...
£130.61
£108.84
|
Xerox 006R05205 Toner cartridge cyan,...
£103.74
£86.45
|
Recommended
Xerox 006R05206 Toner cartridge yellow...
£103.74
£86.45
|
Xerox 006R05207 Toner cartridge magent...
£103.74
£86.45
|
Hot Product
Xerox 006R05204 Toner cartridge black,...
£90.53
£75.44
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
6M1P3A
|
W2130A
|
006R05205
|
006R05206
|
006R05207
|
006R05204
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
Cyan
|
Yellow
|
Magenta
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
black
|
cyan
|
yellow
|
magenta
|
black
|
| Capacity |
300000.00
|
3500.00
|
6000.00
|
6000.00
|
6000.00
|
9000.00
|





