We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 516810-003-RFB internal hard drive 3.5" 600 GB SAS
SKU
516810-003-REF
£167.34
£139.45
In stock
0 available
SKU: 516810-003-REF
EAN:
600GB, 15000 rpm, 3.5", SAS, 6Gbps600GB, 15000 rpm, 3.5", SAS, 6Gbps
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 516810-003-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 516810-003-RFB internal hard drive...
£167.34
£139.45
|
Bestseller
DELL 2TB SAS 7200rpm internal hard dri...
£185.68
£154.73
|
DELL 67TMT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
Popular
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£244.40
£203.67
|
Hot Product
DELL 829T8 internal hard drive 2 TB 72...
£185.68
£154.73
|
Recommended
DELL 1D9NN internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
516810-003-REF
|
R755K
|
67TMT
|
FRU81Y9691
|
829T8
|
1D9NN
|
| Manufacturer |
HP
|
DELL
|
DELL
|
Lenovo
|
DELL
|
DELL
|
| HDD capacity |
N/A
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
| HDD speed |
N/A
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
N/A
|
3.5 "
|
3.5 "
|
N/A
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|




