We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 450GB SAS internal hard drive 15000 RPM 3.5"
SKU
653951-001-REF
£135.18
£112.65
In stock
0 available
SKU: 653951-001-REF
EAN:
450GB SAS, 15000rpm, 6Gb/s, 3.5", Refurbished450GB SAS, 15000rpm, 6Gb/s, 3.5", Refurbished
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 653951-001-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
**Refurbished**
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Packaging content | |
|---|---|
| Storage drive adapter included | No |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Storage drive adapter included | No |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
HP 450GB SAS internal hard drive 15000...
£135.18
£112.65
|
Bestseller
DELL 2TB SAS 7200rpm internal hard dri...
£185.68
£154.73
|
Popular
DELL 67TMT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
Hot Product
DELL 829T8 internal hard drive 2 TB 72...
£185.68
£154.73
|
DELL 1D9NN internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
Recommended
DELL 37MGT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
653951-001-REF
|
R755K
|
67TMT
|
829T8
|
1D9NN
|
37MGT
|
| Manufacturer |
HP
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|




