We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 450GB SAS internal hard drive 10000 RPM 2.5"
SKU
730708-001-REF
£44.63
£37.19
In stock
0 available
SKU: 730708-001-REF
EAN:
450GB HDD, SAS, 6G/s, 10000rpm, 2.5", Refurbished450GB HDD, SAS, 6G/s, 10000rpm, 2.5", Refurbished
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 730708-001-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | PC |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | PC |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Packaging content | |
| Storage drive adapter included | No |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Storage drive adapter included | No |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
HP 450GB SAS internal hard drive 10000...
£44.63
£37.19
|
Popular
Lenovo 4XB0K12270 internal hard drive...
£61.36
£51.13
|
Hot Product
HPE 1TB 6G SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch...
£54.66
£45.55
|
HPE 693648-B21-RFB internal hard drive...
£44.63
£37.19
|
Recommended
HPE 146GB 15K rpm Ultra320 Hot Plug SC...
£39.05
£32.54
|
Bestseller
CoreParts MUXMS-00077 internal hard dr...
£36.50
£30.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
730708-001-REF
|
4XB0K12270
|
657750-B21-RFB
|
693648-B21-RFB
|
347708-B22-RFB
|
MUXMS-00077
|
| Manufacturer |
HP
|
Lenovo
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
CoreParts
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 100 GB
|
under 80 G
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
Ultra320 SCSI
|
N/A
|
| Component for |
PC
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
PC
|





