We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 403781-001 power supply unit 1000 W Silver
SKU
403781-001-REF
£100.40
£83.67
In stock
0 available
SKU: 403781-001-REF
EAN: 5711045826702
1000W1000W
Category: Power Supply Units
| SKU | 403781-001-REF |
|---|---|
| EAN | 5711045826702 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP 1000W Redundant Power Supply 350/370/380 G5 Kit
| Cooling | |
|---|---|
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 1000 W |
| AC input voltage | 90 - 264 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Performance | |
| Purpose | Server |
| Compatible products | ProLiant DL380 G5 ProLiant DL385 G5 ProLiant ML370 G5 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Weight & dimensions | |
| Width | 218 mm |
| Depth | 596 mm |
| Height | 468 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
HP 403781-001 power supply unit 1000 W...
£100.40
£83.67
|
Hot Product
DELL 6W6M1 power supply unit 525 W Grey
£114.26
£95.22
|
Recommended
Hewlett Packard Enterprise 660184-001...
£134.89
£112.41
|
Popular
HPE 656362-B21 power supply unit 460 W
£136.49
£113.74
|
Bestseller
LevelOne 48V DC Industrial Power Suppl...
£147.59
£122.99
|
New
Lenovo 00PC780 power supply unit 180 W...
£88.87
£74.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
403781-001-REF
|
6W6M1
|
660184-001
|
656362-B21
|
POW-4851
|
00PC780
|
| Manufacturer |
HP
|
DELL
|
HPE
|
HPE
|
LevelOne
|
Lenovo
|
| Purpose |
server
|
PC
|
server
|
server
|
N/A
|
PC
|





