We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis ASS10121 POS system accessory POS Stand Black
SKU
ASS10121
£55.15
£45.96
In stock
0 available
SKU: ASS10121
EAN: 5704174592402
FlexiPole Complete Counter Mount Locking Stand For Payment TerminalsFlexiPole Complete Counter Mount Locking Stand For Payment Terminals
- A FlexiPole stand is an ideal POS mounting solution for all payment terminals for use across a range of industries including retail, and healthcare
- Allows the stand to tilt 140° and Swivel 330° for easy viewing and access
- Protects your investment by protecting your PIN Pad and cables from damage and theft interference
- Quick Release features
- Easily upgrade your payment terminal with a new device-specific backplate
- Tether Options for added Security
- Helps towards compliance with accessibility & disability regulations & PCI DSS/P2PE security requirements
Category: POS System Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | POS Stand |
| SKU | ASS10121 |
| EAN | 5704174592402 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | In Stock |
FLEXIPOLE SAFEBASE COMPLETE. Locking stand. 18cm/7 inches high, 140 tilt and 330 swivel. Backplate for appropriate device must be used
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS Stand |
| Product colour | Black |
| Display | |
|---|---|
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 101.6 mm |
| Depth | 101.6 mm |
| Height | 190.5 mm |
| Weight | 907.2 g |
You may also be interested in
| Product |
New
Havis ASS10121 POS system accessory PO...
£55.15
£45.96
|
Popular
HP 700mm Cable Kit for CFD on RP9
£50.78
£42.32
|
Star Micronics PR-SK1-31 PRESENTER COM...
£78.07
£65.06
|
Bestseller
Elo Touch Solutions E644767 POS system...
£47.26
£39.38
|
Hot Product
Elo Touch Solutions E990282 POS system...
£54.20
£45.17
|
Recommended
Star Micronics 37954820 POS system acc...
£45.42
£37.85
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ASS10121
|
V7S63AA
|
37967560
|
E644767
|
E990282
|
37954820
|
| Manufacturer |
Havis
|
HP
|
Star Micronics
|
Elo Touch Solutions
|
Elo Touch Solutions
|
Star Micronics
|
| Product type |
POS Stand
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Bracket
|
POS Stand
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Steel
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
N/A
|





