We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GP Batteries 3703 household battery Rechargeable battery Lithium
SKU
3703
£6.35
£5.29
In stock
0 available
SKU: 3703
EAN: 4891199006999
GP Batteries 3703, Rechargeable battery, Lithium, 3 V, 1 pc(s), Black, -40 - 60 °CGP Batteries 3703, Rechargeable battery, Lithium, 3 V, 1 pc(s), Black, -40 - 60 °C
Category: non-rechargeable batteries
| Battery technology | Lithium |
|---|---|
| Battery type | Rechargeable battery |
| SKU | 3703 |
| EAN | 4891199006999 |
| Manufacturer | GP Batteries |
| Availability | In Stock |
GP Batteries 3703. Battery type: Rechargeable battery, Battery technology: Lithium, Battery voltage: 3 V
| Battery | |
|---|---|
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery voltage | 3 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 3 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium |
| Other features | |
| Battery type | Rechargeable battery |
You may also be interested in
| Product |
GP Batteries 3703 household battery Re...
£6.35
£5.29
|
Hot Product
Energizer Industrial Single-use batter...
£7.62
£6.35
|
Recommended
Q-CONNECT KF00644 household battery
£7.80
£6.50
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10849 household battery
£9.43
£7.86
|
Popular
Varta 2x CR2430 Single-use battery Lit...
£6.35
£5.29
|
Duracell MX2500 household battery Sing...
£5.65
£4.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3703
|
636106
|
KF00644
|
KF10849
|
06430101402
|
MX2500
|
| Manufacturer |
GP Batteries
|
Energizer
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Varta
|
Duracell
|
| Battery type |
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
N/A
|
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Lithium
|
Alkaline
|
N/A
|
N/A
|
Lithium
|
Alkaline
|





