We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GP Batteries 201242 household battery Rechargeable battery AAA Nickel-Metal Hydride (NiMH)
SKU
201242
£12.70
£10.58
In stock
0 available
SKU: 201242
EAN: 4891199223709
GP Batteries 201242, Rechargeable battery, AAA, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 1.2 V, 4 pc(s), 950 mAhGP Batteries 201242, Rechargeable battery, AAA, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 1.2 V, 4 pc(s), 950 mAh
Category: non-rechargeable batteries
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
|---|---|
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery size(s) | AAA |
| SKU | 201242 |
| EAN | 4891199223709 |
| Manufacturer | GP Batteries |
| Availability | In Stock |
GP Batteries 201242. Battery type: Rechargeable battery, Battery size(s): AAA, Battery technology: Nickel-Metal Hydride (NiMH)
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery voltage | 1.2 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery capacity | 950 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 1.2 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery capacity | 950 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Other features | |
| Battery type | Rechargeable battery |
You may also be interested in
| Product |
GP Batteries 201242 household battery...
£12.70
£10.58
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10848 household battery
£12.18
£10.15
|
New
Duracell Rechargeable Plus AAA Recharg...
£17.40
£14.50
|
Hot Product
Duracell Rechargeable Plus AA Recharge...
£17.40
£14.50
|
Recommended
Ansmann 5015538 household battery Sing...
£18.25
£15.21
|
Popular
Duracell HR3-B household battery Recha...
£12.94
£10.78
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
201242
|
KF10848
|
81364750
|
81367177
|
5015538
|
HR3-B
|
| Manufacturer |
GP Batteries
|
Q-CONNECT
|
Duracell
|
Duracell
|
Ansmann
|
Duracell
|
| Battery type |
Rechargeable battery
|
N/A
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
| Battery technology |
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
N/A
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Alkaline
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
| Battery size(s) |
AAA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





