We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Google GA05732-EU mobile device charger Smartphone White AC Fast charging Indoor
SKU
GA05732-EU
£36.50
£30.42
In stock
0 available
SKU: GA05732-EU
EAN: 0840353913776
79.7 x 28.5 x 59 mm, 96 g, 100–240 V, 50/60 Hz, USB PD 3.1 PPS, 45 W, USB-C79.7 x 28.5 x 59 mm, 96 g, 100–240 V, 50/60 Hz, USB PD 3.1 PPS, 45 W, USB-C
Category: Mobile Device Chargers
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | GA05732-EU |
| EAN | 0840353913776 |
| Manufacturer | |
| Availability | In Stock |
A full charge at full speed.
Power up your Pixel 9 Pro XL to 70% battery in about 30 minutes.1
Made for your Google devices.
Pixel phones, Pixel Buds, the Pixel Tablet, and even your laptop2 – it charges them all.3
Power up your Pixel 9 Pro XL to 70% battery in about 30 minutes.1
Made for your Google devices.
Pixel phones, Pixel Buds, the Pixel Tablet, and even your laptop2 – it charges them all.3
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Power source type | AC |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery revision | 3.1 |
| Programmable power supply (PPS) | Yes |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | White |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Power | |
| Maximum power | 45 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 28.5 mm |
| Depth | 49.7 mm |
| Height | 59 mm |
| Weight | 96 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Google GA05732-EU mobile device charge...
£36.50
£30.42
|
Hot Product
Avaya 700466253 mobile device charger...
£39.67
£33.06
|
Popular
Star Micronics 39569360 mobile device...
£40.39
£33.66
|
Bestseller
Lenovo 4X20M26256 mobile device charge...
£39.67
£33.06
|
Recommended
Socket Mobile DuraCase Charging Adapter
£44.46
£37.05
|
New
Zebra 3PTY-PCLIP-945082 mobile device...
£43.38
£36.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GA05732-EU
|
700466253
|
39569360
|
4X20M26256
|
AC4113-1762
|
3PTY-PCLIP-945082
|
| Manufacturer |
Google
|
Avaya
|
Star Micronics
|
Lenovo
|
Socket Mobile
|
Zebra
|
| Charger type |
Indoor
|
Indoor
|
Auto
|
Indoor
|
Indoor
|
Auto
|





