We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fellowes 9145003 monitor mount / stand Black
SKU
9145003
£46.87
£39.06
In stock
0 available
SKU: 9145003
EAN:
Compact TFT/LCD Monitor Riser BlackCompact TFT/LCD Monitor Riser Black
Categories: Desk Mounts, Risers
| Maximum weight capacity | 14 kg |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Mounting type | Desk |
| SKU | 9145003 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | In Stock |
-Minimal deskspace, maximum comfort
-Supports up to 14kg or 17” monitor
-Modern design complements flat screen TFT/LCD monitor styles
-Unique height adjustability from 76mm to 114mm
-Platform rotates 45° to assist shared viewing
-Includes storage tray for paper supplies
-Supports up to 14kg or 17” monitor
-Modern design complements flat screen TFT/LCD monitor styles
-Unique height adjustability from 76mm to 114mm
-Platform rotates 45° to assist shared viewing
-Includes storage tray for paper supplies
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity | 14 kg |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Black |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.1 kg |
| Other features | |
| Compatibility | -Flat screen TFT/LCD monitor |
| Screen size compatibility | 17" |
| Net weight | 1.1 kg |
| Mounting type | Desk |
| Dimensions (WxDxH) | 296 x 440 x 100 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Fellowes 9145003 monitor mount / stand...
£46.87
£39.06
|
Bestseller
Fellowes OFFICE SUITES LAPTOP STAND BL...
£47.84
£39.87
|
Fellowes PREM MONITOR STAND PLATINUM
£53.53
£44.61
|
New
Q-CONNECT KF04553 notebook stand Black
£43.18
£35.98
|
Popular
Q-CONNECT KF10700 monitor mount / stand
£56.72
£47.27
|
Recommended
Q-CONNECT KF20077 laptop stand Black 3...
£55.96
£46.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
9145003
|
8032006
|
9171701
|
KF04553
|
KF10700
|
KF20077
|
| Manufacturer |
Fellowes
|
Fellowes
|
Fellowes
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Mounting type |
Desk
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





