We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES673216-BULK mobile phone case Cover Black
SKU
ES673216-BULK
£10.87
£9.06
In stock
0 available
SKU: ES673216-BULK
EAN: 5715063313374
Samsung Galaxy A15 4G/5G MADRID Silicone Cover - BlackSamsung Galaxy A15 4G/5G MADRID Silicone Cover - Black
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | ES673216-BULK |
| EAN | 5715063313374 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Packaging data | |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Non-slip surface | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
eSTUFF ES673216-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
Hot Product
OtterBox Strada Via Series for Apple i...
£14.65
£12.21
|
eSTUFF ES673000-BULK mobile phone case...
£11.66
£9.72
|
Popular
eSTUFF ES673154-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
Recommended
eSTUFF ES673141-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
eSTUFF ES673143-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES673216-BULK
|
77-61672
|
ES673000-BULK
|
ES673154-BULK
|
ES673141-BULK
|
ES673143-BULK
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
Otterbox
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Material |
Polycarbonate (PC)
|
N/A
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
| Case type |
Cover case
|
Flip case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





