We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES673215-BULK mobile phone case Cover Black
SKU
ES673215-BULK
£10.87
£9.06
In stock
0 available
SKU: ES673215-BULK
EAN: 5715063292051
Samsung Galaxy S23 FE MADRID Silicone Cover - BlackSamsung Galaxy S23 FE MADRID Silicone Cover - Black
- Smooth touch surface
- Soft microfiber inner lining
- 3 sides covered
- Offers access to all ports and buttons
- BULK pack - 1 pc per bag/sales unit
Category: Mobile Phone Cases
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Product colour | Black |
| SKU | ES673215-BULK |
| EAN | 5715063292051 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | In Stock |
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Design | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 10 g |
| Package width | 77 mm |
| Package depth | 8 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Package width | 77 mm |
| Package depth | 8 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 20 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Non-slip surface | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
eSTUFF ES673215-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
Hot Product
OtterBox Strada Via Series for Apple i...
£14.65
£12.21
|
eSTUFF ES673000-BULK mobile phone case...
£11.66
£9.72
|
Popular
eSTUFF ES673154-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
Recommended
eSTUFF ES673141-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
eSTUFF ES673143-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES673215-BULK
|
77-61672
|
ES673000-BULK
|
ES673154-BULK
|
ES673141-BULK
|
ES673143-BULK
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
Otterbox
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Material |
Polycarbonate (PC)
|
N/A
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
| Case type |
Cover case
|
Flip case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





