We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES638310 mobile device charger Smartphone Aluminium AC Wireless charging Fast charging Indoor
SKU
ES638310
£54.12
£45.10
In stock
0 available
SKU: ES638310
EAN: 5715063714768
QI2 3-in-1 Magnetic Wireless Charger with USB-C CableQI2 3-in-1 Magnetic Wireless Charger with USB-C Cable
- Input: 5V/3A / 9V/3A / 12V/2.5A
- Phone output: Max 15W
- AirPods output: Max 5W
- Apple Watch output: 3W
Category: Mobile Device Chargers
| SKU | ES638310 |
|---|---|
| EAN | 5715063714768 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | In Stock |
Revolutionize Your Charging Routine with Our 3-in-1 Magnetic Charger!
Experience the ultimate convenience with our stylish 3-in-1 magnetic charger, designed for seamless magnetic charging of iPhone 12-16 series. Compatible with MagSafe, it also effortlessly charges your Apple Watch and AirPods as well as your QI2 enabled Android smartphones.
Phone Output: Max 15W
AirPods Output: Max 5W
Apple Watch Output: Max 3W
Perfect for both home and office, this charger combines functionality with elegance. For the best charging experience, pair it with a PD 30W charger (or above).
Compatible with iPhone 12-16 series and any other QI2-enabled devices.
Upgrade your charging experience today!
Experience the ultimate convenience with our stylish 3-in-1 magnetic charger, designed for seamless magnetic charging of iPhone 12-16 series. Compatible with MagSafe, it also effortlessly charges your Apple Watch and AirPods as well as your QI2 enabled Android smartphones.
Phone Output: Max 15W
AirPods Output: Max 5W
Apple Watch Output: Max 3W
Perfect for both home and office, this charger combines functionality with elegance. For the best charging experience, pair it with a PD 30W charger (or above).
Compatible with iPhone 12-16 series and any other QI2-enabled devices.
Upgrade your charging experience today!
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Power source type | AC |
| Power protection features | Over current |
| Compatibility | iPhones and Android phones with MagSafe charging, iPods, Apple Watch |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging technology | Power Delivery 3.0 |
| Wireless charging | Yes |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery up to | 15 W |
| MagSafe compatible | Yes |
| Design | |
| Product colour | Aluminium |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Technical details | |
| Package type | Hanging box |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Power source type | AC |
| Power protection features | Over current |
| Compatibility | iPhones and Android phones with MagSafe charging, iPods, Apple Watch |
| Connector(s) | USB C |
| Ports & interfaces | |
| Connector(s) | USB C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 200 g |
| Package width | 85 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package weight | 250 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Package width | 85 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package weight | 250 g |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium |
| Packaging content | |
| Package type | Hanging box |
| Other features | |
| Package type | Hanging box |
| Connector(s) | USB C |
| Compatibility | iPhones and Android phones with MagSafe charging, iPods, Apple Watch |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES638310 mobile device charger...
£54.12
£45.10
|
Bestseller
DELL 450-16903 mobile device charger B...
£57.13
£47.61
|
Hot Product
DELL 492-BBIP mobile device charger La...
£57.10
£47.58
|
Popular
Socket Mobile QX Stand Charging Mount...
£74.81
£62.34
|
Recommended
Zebra KT-CHS5000-1 mobile device charg...
£68.24
£56.87
|
New
Zebra VCA400-02R mobile device charger...
£71.77
£59.81
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES638310
|
450-16903
|
492-BBIP
|
AC4088-1657
|
KT-CHS5000-1
|
VCA400-02R
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
DELL
|
DELL
|
Socket Mobile
|
Zebra
|
Zebra
|
| Charger type |
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Auto
|





