We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Equip Blank Panel, Black
SKU
327503
£4.70
£3.92
In stock
0 available
SKU: 327503
EAN: 4015867207406
Blank Panel, BlackBlank Panel, Black
- 19", 1U
Category: Rack Accessories
| SKU | 327503 |
|---|---|
| EAN | 4015867207406 |
| Manufacturer | Equip |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
The equip® Blank Panel is a reliable and economic product taking up the vacant racks, keeping the cabling system neat and well-organized.
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE |
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 495 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package weight | 310 g |
| Width | 482.6 mm |
| Weight | 276 g |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 44.5 mm |
| Depth | 11.6 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 495 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package weight | 310 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 515 mm |
| Master (outer) case length | 270 mm |
| Master (outer) case height | 230 mm |
| Master (outer) case gross weight | 16 kg |
| Products per master (outer) case | 50 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Equip Blank Panel, Black
£4.70
£3.92
|
StarTech.com Replacement PC Mounting S...
£3.84
£3.20
|
Recommended
StarTech.com 1U Vertical Server Rack C...
£5.03
£4.19
|
Popular
StarTech.com 1U Vertical Server Rack C...
£4.52
£3.77
|
Bestseller
Microconnect CABLEMANA-1 rack accessory
£4.67
£3.89
|
Microconnect CABLEMANA-2 rack accessory
£6.26
£5.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
327503
|
SCREW6_32
|
CMHOOK1UN
|
CMHOOK1U
|
CABLEMANA-1
|
CABLEMANA-2
|
| Manufacturer |
Equip
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Microconnect
|
Microconnect
|





