We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T582000 Ink waste box 80ml for Epson Stylus Pro 3800/3880
SKU
C13T582000
£21.98
£18.32
In stock
0 available
SKU: C13T582000
EAN: 0010343858954
Maintenance Tank T582000Maintenance Tank T582000
| Colour | no color |
|---|---|
| Content (ml) | 80.00 |
| SKU | C13T582000 |
| EAN | 0010343858954 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Epson Stylus Pro 3880, Epson Stylus Pro 3800, Epson Stylus Pro 3880 Designer Edition
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Epson |
| Print technology | Inkjet |
| Compatibility | SureColor P800, SC-P800 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 192 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 142 mm |
| Weight | 216 g |
| Package width | 52 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 0.268 g |
| Packaging data | |
| Package width | 52 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 0.268 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 277 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Package depth | 277 mm |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 720 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Master (outer) case width | 395 mm |
| Master (outer) case gross weight | 11.7 g |
| Master (outer) case length | 565 mm |
| Master (outer) case height | 290 mm |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 720 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Epson C13T582000 Ink waste box 80ml fo...
£21.98
£18.32
|
Hot Product
Epson C13T619000/T6190 Cleaning cartri...
£26.23
£21.86
|
Epson C13T671100/T6711 Maintenance-kit...
£24.40
£20.33
|
Popular
Epson C13T671000/T6710 Ink waste box,...
£21.46
£17.88
|
Recommended
Epson C12C935711 Ink waste box for Eps...
£22.72
£18.93
|
G+G Remanufactured Epson T5802 Cyan Wi...
£29.17
£24.31
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T582000
|
C13T619000
|
C13T671100
|
C13T671000
|
C12C935711
|
C13T580200-REMAN
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
G+G
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Waste toner container
|
Waste toner container
|
N/A
|
N/A
|
| Device compatibility |
N/A
|
N/A
|
Inkjet printer
|
Inkjet printer
|
Inkjet printer
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
N/A
|
| Content (ml) |
80.00
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Capacity |
N/A
|
35000.00
|
50000.00
|
50000.00
|
N/A
|
N/A
|





