We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T366100 Ink waste box for Expression Photo HD XP-15000/ XP-8500/ Premium XP-6000/-6005/-6100
SKU
C13T366100
£9.58
£7.98
In stock
0 available
SKU: C13T366100
EAN: 8715946644486
Maintenance BoxMaintenance Box
Categories: Unspecified, Expression Premium XP-6005, Expression Photo XP-8500, Expression Photo HD XP-15000, Expression Premium XP-6000, Expression Premium XP-6100, Expression Premium XP-6105, Expression Photo XP-970, Expression Photo XP-8605, Expression Photo XP-8600, Expression Photo XP-8700, Expression Photo XP-980
| Colour | no color |
|---|---|
| SKU | C13T366100 |
| EAN | 8715946644486 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Epson Expression Photo XP-8700, Epson Expression Premium XP-6005, Epson Expression Photo XP-8500, Epson Expression Premium XP-6100, Epson Expression Photo XP-8605, Epson Expression Photo XP-980, Epson Expression Photo XP-970, Epson Expression Photo XP-8600, Epson Expression Premium XP-6000, Epson Expression Premium XP-6105, Epson Expression Photo HD XP-15000
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Indonesia |
| Brand compatibility | Epson |
| Product colour | Black |
| Compatibility | - Expression Premium XP-6005 - Expression Premium XP-6000 - Expression Photo XP-8500 - Expression Photo HD XP-15000 |
| Packaging data | |
| Package width | 40 mm |
| Package height | 55 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 102 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | Indonesia |
| Package depth | 102 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 40 mm |
| Package height | 55 mm |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 50 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Epson C13T366100 Ink waste box for Exp...
£9.58
£7.98
|
Epson C13T24244012/24 Ink cartridge ye...
£13.37
£11.14
|
Epson C13T24254012/24 Ink cartridge li...
£13.39
£11.16
|
Recommended
Epson C13T24264012/24 Ink cartridge li...
£13.37
£11.14
|
Popular
Epson C13T24234012/24 Ink cartridge ma...
£13.37
£11.14
|
Hot Product
Epson C13T24214012/24 Ink cartridge bl...
£13.37
£11.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T366100
|
C13T24244012
|
C13T24254012
|
C13T24264012
|
C13T24234012
|
C13T24214012
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Yellow
|
Light cyan
|
Light magenta
|
Magenta
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Colour |
no color
|
yellow
|
photocyan
|
photomagenta
|
magenta
|
black
|
| Content (ml) |
N/A
|
4.60
|
5.10
|
5.10
|
4.60
|
5.10
|
| Capacity |
N/A
|
360.00
|
360.00
|
360.00
|
360.00
|
360.00
|





