We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
EPOS HZP 32
SKU
1000799
£3.58
£2.98
In stock
0 available
SKU: 1000799
EAN: 5714708006008
EPOS HZP 32EPOS HZP 32
Category: headphone/headset accessories
| Product type | Ear pad |
|---|---|
| SKU | 1000799 |
| EAN | 5714708006008 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | In Stock |
Acoustic foam ear pads suitable for IMPACT SC 30/60 and 40/70 Series. Includes 2 pieces.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | EPOS |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IMPACT SC 30/60, 40/70 Series |
| Technical details | |
| Product type | Ear pad |
| Package weight | 5 g |
| Brand compatibility | EPOS |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IMPACT SC 30/60, 40/70 Series |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 5 g |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 80 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 5 g |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 80 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 395 mm |
| Master (outer) case length | 460 mm |
| Master (outer) case height | 400 mm |
| Products per master (outer) case | 520 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
EPOS HZP 32
£3.58
£2.98
|
Hot Product
Sony 211566803 headphone/headset acces...
£2.99
£2.49
|
Popular
eSTUFF ES660020 headphone/headset acce...
£4.37
£3.64
|
Recommended
Sony 502591811 headphone/headset acces...
£5.05
£4.21
|
Sony 502591812 headphone/headset acces...
£5.05
£4.21
|
New
HP Poly Cable Assy with QD Lock
£4.46
£3.72
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000799
|
211566803
|
ES660020
|
502591811
|
502591812
|
920Q0AA
|
| Manufacturer |
EPOS
|
Sony
|
eSTUFF
|
Sony
|
Sony
|
HP Poly
|
| Product type |
Ear pad
|
N/A
|
Case
|
Ear pad
|
Ear pad
|
N/A
|




