We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elba 100202219 ring binder A4 Green
SKU
100202219
£126.60
£105.50
In stock
0 available
SKU: 100202219
EAN: 4002030100398
Lever Arch & Box FileLever Arch & Box File
Category: A4 Size
| SKU | 100202219 |
|---|---|
| EAN | 4002030100398 |
| Manufacturer | Elba |
| Availability | In Stock |
This range of A4 lever arch files is made from exceptionally strong board for increased durability. 70mm capacity with precise mechanism. Strong compressor bar secures papers. Durable edge protection. Quality eyelets to close front cover securely. Green.
| Features | |
|---|---|
| Material | Cardboard |
| Format | A4 |
| Product colour | Green |
| Colour | |
| Product colour | Green |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 80 mm |
| Width | 230 mm |
| Height | 300 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Cardboard |
| Format | A4 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Elba 100202219 ring binder A4 Green
£126.60
£105.50
|
Hot Product
Leitz Lever Arch File 180° PP A4/80 mm
£159.00
£132.50
|
Popular
Leitz Lever Arch File 180° PP A4/80 mm
£159.00
£132.50
|
Bestseller
Leitz Lever Arch File 180° PP A4/80 mm
£159.00
£132.50
|
Leitz Lever Arch File 180° PP A4/80 mm
£159.00
£132.50
|
Recommended
Leitz 180° Plastic Lever Arch File rin...
£159.00
£132.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
100202219
|
10101001
|
10101025
|
10101035
|
10101055
|
10101085
|
| Manufacturer |
Elba
|
Leitz
|
Leitz
|
Leitz
|
Leitz
|
Leitz
|





