We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Duracell Plus 100 Single-use battery 9V Alkaline
SKU
142190
£7.93
£6.61
In stock
0 available
SKU: 142190
EAN: 5000394142190
Duracell Plus 100, Single-use battery, 9V, Alkaline, 9 V, 1 pc(s), Beige, BlackDuracell Plus 100, Single-use battery, 9V, Alkaline, 9 V, 1 pc(s), Beige, Black
Category: non-rechargeable batteries
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery size | 9V |
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | 142190 |
| EAN | 5000394142190 |
| Manufacturer | Duracell |
| Availability | In Stock |
Duracell Plus 100. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): 9V, Battery technology: Alkaline. Package width: 120 mm, Package depth: 85 mm, Package height: 24 mm. Package weight: 60 kg
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | 9V |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Beige, Black |
| Battery technology | Alkaline |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 24 mm |
| Features | |
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Beige, Black |
| Battery technology | Alkaline |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 24 mm |
| Other features | |
| Package weight | 60 kg |
| Battery type | Single-use battery |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |
You may also be interested in
| Product |
Duracell Plus 100 Single-use battery 9...
£7.93
£6.61
|
Hot Product
Energizer Industrial Single-use batter...
£7.62
£6.35
|
Recommended
Q-CONNECT KF00644 household battery
£7.80
£6.50
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10849 household battery
£9.43
£7.86
|
Popular
Varta 2x CR2430 Single-use battery Lit...
£6.35
£5.29
|
New
Energizer CR2430 Single-use battery Li...
£7.93
£6.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
142190
|
636106
|
KF00644
|
KF10849
|
06430101402
|
637991
|
| Manufacturer |
Duracell
|
Energizer
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Varta
|
Energizer
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
N/A
|
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
N/A
|
N/A
|
Lithium
|
Lithium
|





