We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Duracell 392/384 household battery Single-use battery Silver-Oxide (S)
SKU
D392
£2.15
£1.79
In stock
0 available
SKU: D392
EAN:
DURACELL BATTERY DURACELL392 /3841.5DURACELL BATTERY DURACELL392 /3841.5
Category: non-rechargeable batteries
| Battery technology | Silver-Oxide (S) |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | D392 |
| Manufacturer | Duracell |
| Availability | In Stock |
Silver oxide
| Battery | |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery technology | Silver-Oxide (S) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 16 mm |
| Depth | 16 mm |
| Height | 3 mm |
| Weight | 5 g |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 30 mm |
| Features | |
|---|---|
| Battery form factor | Button/coin |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery technology | Silver-Oxide (S) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |
| Other features | |
| Battery form factor | Button/coin |
| Package weight | 17 kg |
| Battery type | Single-use battery |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85068080 |
You may also be interested in
| Product |
Duracell 392/384 household battery Sin...
£2.15
£1.79
|
New
Duracell Specialties N Single-use batt...
£3.08
£2.57
|
Hot Product
Duracell Specialties - Electronics bat...
£3.08
£2.57
|
Bestseller
Energizer CR2032 FSB Single-use batter...
£2.96
£2.47
|
Popular
Ansmann 5015332 household battery Sing...
£3.18
£2.65
|
Recommended
Duracell DL1220 household battery Sing...
£1.96
£1.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
D392
|
81223600
|
75072667
|
624835
|
5015332
|
DL1220
|
| Manufacturer |
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Energizer
|
Ansmann
|
Duracell
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Silver-Oxide (S)
|
Alkaline
|
Lithium
|
Lithium
|
Alkaline
|
Lithium
|





