We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable FLEXIPLUS literature rack 2 shelves Transparent
SKU
1709008400
£33.56
£27.97
In stock
0 available
SKU: 1709008400
EAN: 7318089008408
Literature holder FLEXIPLUS 2 A4 portraitLiterature holder FLEXIPLUS 2 A4 portrait
- Wall-mounted literature holder with 2 compartments for information materials in A4 portrait format
- Filling capacity: 23 mm
- Extendable up to a load capacity of approx. 6 kg
- Ideal for information materials at reception desks, in showrooms, in waiting areas and at trade fairs
Category: A4
| SKU | 1709008400 |
|---|---|
| EAN | 7318089008408 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | In Stock |
Literature holder in a modern design for displaying and presenting A4 format information. Includes 2 A4 portrait compartments.
| Features | |
|---|---|
| Format | A4 |
| Product colour | Transparent |
| Number of shelves | 2 shelves |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 360 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 247 mm |
| Technical details | |
| Format | A4 |
| Product colour | Transparent |
| Number of shelves | 2 shelves |
You may also be interested in
| Product |
Durable FLEXIPLUS literature rack 2 sh...
£33.56
£27.97
|
Bestseller
Durable DURAFRAME NOTE magnetic frame...
£29.48
£24.57
|
Popular
Durable 4872-03 magnetic frame A4 Red
£34.98
£29.15
|
Hot Product
ANNOUNCE MAGNETIC FRAMES A4 GRN PK5
£38.48
£32.07
|
Durable 504419 sign holder/information...
£43.72
£36.43
|
Recommended
Durable FLEXIPLUS literature rack 2 sh...
£33.56
£27.97
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1709008400
|
499301
|
487203
|
AA07543
|
504419
|
1709014060
|
| Manufacturer |
Durable
|
Durable
|
Durable
|
ANNOUNCE
|
Durable
|
Durable
|





