We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable 1700786058 desk tray/organizer Polystyrene Anthracite
SKU
1700786058
£25.79
£21.49
In stock
0 available
SKU: 1700786058
EAN: 4005546108308
Letter tray OPTIMO A3 landscapeLetter tray OPTIMO A3 landscape
- Letter tray for quick access to documents
- Stackable and retrofittable with height spacer pins (product # 1700132001)
- The item bears the Blue Angel eco-label and is made of at least 80% post-consumer recycled material
- Robust and premium-quality plastic
- Particularly long service life
- For A3 landscape formats or two A4 portrait formats
Category: desk trays
| SKU | 1700786058 |
|---|---|
| EAN | 4005546108308 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | In Stock |
Stackable letter tray in A3 landscape format. Can be used with risers (1700132001).The product bears the Blue Angel Ecolabel.
Dimensions: 333 x 436 x 105 mm (L x W x H) Material: polystyrene, min. 80% post-consumer recycling material
Dimensions: 333 x 436 x 105 mm (L x W x H) Material: polystyrene, min. 80% post-consumer recycling material
| Features | |
|---|---|
| Format | A3 |
| Material | Polystyrene |
| Product colour | Anthracite |
| Weight & dimensions | |
| Width | 436 mm |
| Length | 333 mm |
| Height | 105 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Width | 436 mm |
| Length | 333 mm |
| Height | 105 mm |
| Material | Polystyrene |
| Colour | |
| Product colour | Anthracite |
You may also be interested in
| Product |
Durable 1700786058 desk tray/organizer...
£25.79
£21.49
|
Q-CONNECT KF00822 desk tray/organizer...
£35.84
£29.87
|
Q-CONNECT KF00823 desk tray/organizer...
£35.84
£29.87
|
CEP 1002200351 desk tray/organizer Pol...
£27.61
£23.01
|
Durable 1701395060 desk tray/organizer...
£23.41
£19.51
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1700786058
|
KF00822
|
KF00823
|
1002200351
|
1701395060
|
| Manufacturer |
Durable
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
CEP
|
Durable
|




